Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Poziv vsem strankam in skupinam vstajnikov / Komentarji


Gost

#401

2013-10-06 12:01

Skrajni čas je že, da se politične stranke prenehajo prepirati med sabo in si deliti elitne položaje, ter da pričnejo misliti tudi na delavce, kateri so na robu propada, davke pa moramo še kar naprej plačevati!
Omir

#402

2013-10-06 12:46

Sem že enkret povedal. Poslanci so " delavci v javnem sektorju". Kot vsi delavci bi morali imeti delovničas, odmor in malico ( pa ne z 3 € ). Odsotnost iz sej parlamenta je "plavi" - pet pavih je odpust!Oveznosti dela v odborih in komisijah spada med delovne obveznosti in ne dodatno plačana dela brez prave ga vrednotenja opravljenega dela.
O plači pa da sploh ne govorimo! Kaj pa ustvarijo razen novih zadolžitev na račun davkoplačevalcev. Lahko je mlatiti po koprivah s tujimi jajci!!!

Gost

#403

2013-10-06 12:51

Zato sem za:
ker so povzročili s združenimi močmi krizo-bolje rečeno dopustili so ropanje Slovenije in večina njih je tudi aktivno sodelovala pri tej umazani zgodbi,
ker dopuščajo,da so ljudje,ki imajo nad sabo kazenske pregone še vedno v poslanskih klopeh in tako spet "ropajo" obubožano Slovenijo,plod njihovega truda!
Ker vedno znova in znova izglasujejo mijardne vsote za "projekte",ki so kot vsi dobro vemo "jame brez dna"-6.blok Termoelektrarne Šoštanj,Slovenske železnice,banke,itd.!
ker dobra četrtina ljudi v naši državi nima niti za preživetje vseh dni v mesecu,ta golazen pa se masti na račun teh ubogih ljudi!
ker "riba smrdi pri glavi" in to morajo spoznati tudi vsi,ki so tako ali drugače krivi za moralni in monetarni propad države!
ker se nekateri postavljajo nad ljudi in celo nad državo ko gre za njihove ali materialne ali ideološke cilje!
Dušan Mirič,Šembije,6.10.2013

Gost

#404

2013-10-06 13:25

Za!!! Ker to je častna funkcija in bi poslanci morali delati zastonj!

Gost

#405

2013-10-06 16:30

čestitam, končno se je našel nekdo, ki ni ostal samo pri besedah ampak je aktivno nadgradil svoje besede.......NUNJO je, da pride do referenduma!
Mery

#406

2013-10-06 17:08

Sem za. Če niso sposobni voditi Slovenije in jo speljati ven iz tega kamor so jo pripeljali, si tudi plače ne zaslužijo.

Gost

#407

2013-10-06 19:20

gremo naprej.

Gost

#408

2013-10-06 20:27

ZA,ker naši otroci nimajo nobene prihodnosti, če bo šlo tako naprej!

Gost

#409

2013-10-06 20:35

Pozdravljeni,
Popolnoma se strinjam s peticijo o znižanju plač poslancem.Menim,da so odgovorni za stanje v državi,ne delijo pa bremen krize z ostalimi skupinami prebivalcev in si ne zaslužijo tako visokih prejemkov in ostalih bonitet(sramotno nizkih cen prehrane v parlamentu,plačil njihovih telefonskih pogovorov,izplačila regresov in ne nazadnje tudi menim ,da v parlamentu ne bi smele biti osebe
v kazenskih postopkih,pravnomočno obsojene in s "vprašljivo"preteklostjo.
Prisrčen pozdrav
Marija Ramovš

Gost

#410

2013-10-07 05:02

Vse kar pričakujemo od vladajočih je, da nam dajo pošteno delo, s poštenim plačilom. Mladi morajo takoj po šolanju dobiti zaposlitev in pošteno plačilo, da bodo lahko dostojno živeli, ter skrbeli zase in svoje družine. Politična oblast mora biti plačana po svojih rezultatih dela. Če državljani dobro živimo, potem lahko tudi politična oblast dobi primerno plačo, sicer so tudi minimalne plače vprašanje ali so zaslužene!

Gost

#411

2013-10-07 08:52

ZA močno vas podpiram. Naj bo v Sloveniji enkrat konec kraje in goljufij ter sprejemanje zakonov v njihovo dobro.
Škorpijon

#412

2013-10-07 10:10

Močno podpiram - sem ZA. Parlamentarci so s svojimi dohodki izgubili občutek za realnost, ne poznajo realnega življenja. Zato tudi niso sposobni sprejemati realnih odločitev, ki močno vplivajo na življenje večine državljanov. Tako bojo lahko razumeli stiske prevelikega števila sodržavljanov.
Sicer pa je v Sloveniji prevelika kritična masa državljanov, ki ima od politike in njenih sistemov velike koristi, zato tudi večje spremembe niso mogoče.
Tudi med vstajniki se vidijo obrazi bivših politikov, ki želijo ponovno priti na oblast in izkoriščajo prizadete državljane.
Nekdo, ki je že enkrat ali večkrat sodeloval v politiki in je sokrivec za nastalo situacujo, nima v nadaljevanju kaj iskati v politiki.

Gost

#413

2013-10-07 11:08

Ljudje zavedajte se, da krivda države ni na vaši strani, da so jo pokradli bankirji, politiki, gospodarstveniki, ki so leta 1991in kasneje pisali zakone.
Večina Slovencev je poštena in duh slovenskega naroda ne bi smel ostati tiho, narediti je potrebno Slovenijo pošteno, naj se končno izrazi prava Slovenija, takakot si jo zaslužimo, poštena, moralna, solidarna in lepa.

Gost

#414

2013-10-07 12:07

SEM ZA IN UPAM MOČNO DA BO ZADEVA USPELA.

Gost

#415

2013-10-07 16:19

Za! Naj vidijo kako je živeti z 250€ na mesec. Sramota za moje 37 let delovne dobe.
Levi fašist

#416

2013-10-07 16:21

Sem absolutno ZA,in upam,da se bo to kje poznalo in slišalo in upam tudi,da se bodo nekateri"kvazi"poslanci,ki že 20 let preklemansko dobro živijo na naš račun tudi umaknili in vrnili kakšen "centek",ki so jih na nepošten način pridobili.Še posebno mislim na J.... J..... in njegove "soborce".Pa lep pozdrav iz Notranjske

Gost

#417

2013-10-07 17:58

Bravo, podpiram vaš trud za dobro vseh.

Gost

#418

2013-10-07 19:29

absolutno ZA-samo za njih je še minimalna plača preveč

Gost

#419

2013-10-08 05:55

Jaz sem ZA

Gost

#420 Znižanje plač parlamentarcev

2013-10-08 06:13

Moje mnenje je, da se taka vlada ukine, kjer so nesposbni, voditi državo. Samo jemljo jo nam denar, nič pa niso ustvarili, za ljudstvo.
Stara sem 55let, pa se ne spomnim, da bi bilo toliko revežev, v Sloveniji, kot jih je danes.
Sramota!
Lp Nežka

Gost

#421

2013-10-08 06:30

Zakaj sem za.
Naj parlamentarci enkrat za vselej dojamejo, da so v službi ljudstva in naj z njim delijo kruto usodo. Ljudstvo si te usode ni prislužilo samo, prislužili so jo prav ti ljudje, ki sedijo v parlamentu, daleč proč od nas. V parlamentu se gredo igrice obrekovanj in obtoževanj misleč, da je to še vedno dobra hrana za ljudi. Ne dragi moji to je hrana, ki povzroča bruhanje, če ima sploh še kdo kaj v želodcu.
Grejo se demokracijo, ki je njihova in velja samo za njih.
Zato sem za.

Roman Žonta


Gost

#422

2013-10-08 09:50

absolutno( Za) če mi najmanjši moramo preživet s 400 eurčki ali še manj naj živijo pa še poslanci saj si še tega ne zaslužjo.

Gost

#423

2013-10-08 19:41

Gospodi in gospe naj dobijo MINIMALNO PLAČO, kot delaci. Potem bodo sigurno kaj ukrepali.

Gost

#424

2013-10-09 08:00

Skrajni čas, da pogledamo malo tudi na odhodkovno stran proračuna in začnemo omejevati pri "kreatorjih zakonov", da ne bodo na udaru le mali davkoplačevalci.
Slovenka

#425 Re:

2013-10-09 14:33

#38: -

Bravo,tooo,strinjam se,nam so tudi ukinili vse,kar se da v zdravstvu,da smo prišli v revščino,vse prejšnje dodatke(sicer je tudi to bila dodatkovnica,ne plača),znižali minimalcem oz.najnižjim razredom v zdravstvu za 150 evrov!Nimamo Božičnice,13. plače,stimulacije kao ne smejo dat,na noben način ne smemo biti nagrajeni,malica,prevoz znižani do kraja, dodatek na delovno dobo,  dodatni rezi, pa še kaj bi se našlo....Ko imaš nadure,ti zmanjšajo vrednost ure,za isto št. ur,lahko v 2. mesecih dobiš različno plačo.Seveda-nižjo. obseg dela pa se veča iz dneva v dan,medicinci bežijo v tujino.Letos osebno poznam 4 osebe v zdravstvu(1 receptor in 3 srednji medicinci),ki so dobili delo v Avstriji in Nemčiji, dosti nas pa nas ravno tako išče delo v tujini. Naše plače so sramotno nizke,nekatere na ravni snažilk(pa te so tudi pod minimumom)-reši se kdor se more,kajti v Sloveniji se ne da več preživet.ni denarja,ni plače,ni plače,ni stanovanja,ni hrane,itd....Beda.