Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji


Gost

#101

2013-11-11 06:54

Treba ja na medije pritisnit pa jih malce povprašat kako, da ministri, predsednica in poslanci nič ne varčujejo, vsaj jaz še nisem slišala, da bi posegli v njihove lepe plače, to jih treba vprašat naj raziščejo kako oni varčujejo, ko od naroda že tako revnega prav to zahtevajo.

Gost

#102

2013-11-11 06:55

na pravi poti si,nadaljuj z zbiranjem podpisov.

Gost

#103

2013-11-11 07:11

sem za to, da tudi javno nastopimo in potem zbiramo podpise, sem iz MB
lp
Viki

Gost

#104

2013-11-11 07:11

Spoštovani Rok! Prosim ne obupaj in vztrajaj, saj mislim, da če bi se podpise zbiralo na upravnih enotah, da bi pridobil kakšne prodstovoljce in bi s skupno pomočjo uspelo.Prav zgrozim se, ko te naše poslance poslušam, kaj vse klobasajo in kako en drugega opravljajo na sejah, da pa smo sami krivi, saj smo jih sami izbrali. Ko bodo volitve, vem da bom za vsakega človeka posebej preverila kaj in kako, preden ga bom obkrožila.

Gost

#105

2013-11-11 07:19

Sem za to da se zbirajo podpisi na upravni enoti...Nekaj 10-20 ljudi bom lahko našla jaz...Isto se zbirajo podpisi za konopljo...Ta politika dela samo proti ljudstvu, ne zanj.

Gost

#106

2013-11-11 07:20

Najbolje bi bilo osebno odnesti v državni zbor seveda da se zberemo v večjem številu

Gost

#107

2013-11-11 07:23

Ob naslednjih volitvah naj nihče ne gre na volitve dokler se ne spremeni celotna garnitura poslank in poslancev... LP

Gost

#108

2013-11-11 07:24

Predlagam fizično zbiranje podpisov,
LP
Miran

Gost

#109

2013-11-11 07:25

tako je Rok
simi

#110 Re: Mediji.

2013-11-11 07:25

#1: Rok Gros - Cenzura

Rok predvidevam da si se na slovenske medije že obrnil? kakšen je bil odziv? si to že kje objavil?

kot so že mnogi napisali. v medije je potrebno javiti kako se obanašajo naši politiki. naj vsi vedo! zahevati da je novica pri glavni informativni oddaji (RTVSLO- dnevnik 24 ur, Danes,...) naj bo okrog 20 ure ko je gledanost največja. V e-poštno sporočilo jim napiši da v kolikor ne dobiš od njih nobenega odgovora poklical čez cca 3 dni od prejema pošte. v kolikor ne bo odgovora jih pokliči.

Naj informativne oddaje naredijo intervju s teboj Rok Gros, ti moraš povedati kot pobudnik kaj se dogaja koliko je podpisov. in na kateri strani je mogoče peticijo podpisat.

V kolikor ne bo pozitivnega odziva od medijev pa se obrni na nas podpisnike, da se zberemo na določen dan v ljubljani in gremo s teboj od televizijske hiše do televizijske hiše in pritisnemo nanje.

Obrni se na pravnike.

 

Lep in uspešen dan ti želim!


Gost

#111

2013-11-11 07:28

Rok - hvala za ves trud. Menim da je potrebno vztrajati, ne smemo se predati. Gremo dalje na overjene podpise. Ni druge! to je moje mnenje...

Gost

#112

2013-11-11 07:29

Ne vem lahko da me občutek vara, vendar se mi zdi kot da tudi mediji ne poročajo nič kaj zavzeto o tej peticiji. Morda bi to bil pravi korak, imam občutek, da so državljani o tej peticiji premalo seznanjeni. Morda eden izmed predlogov.

Gost

#113

2013-11-11 07:33

Potrebno je spremeniti volilni sistem in strmoglaviti vodilne. Na položaje pa postaviti ljudi, ki so pošteni imajo moralne vrednote, delajo v dobro ljudi, ljudi ki niso ravbari. lp, Andreja

Gost

#114 Re:

2013-11-11 07:34

#112: -

Tudi meni se zdi, da ljudje premalo vedo o tej peticiji in o vseh drugih in da zaradi tega ne uspejo.

jbrane

#115 Peticija

2013-11-11 07:41

Res izjemen trud si naredil ROk, hvala ti.
Gremo na overjene podpise 5000. Se mi zdi da to ne bo možno, da bodo tako ignorirali.
Brane

Gost

#116

2013-11-11 07:41

Kaj ko polovica države živi na račun državnih jasli...

Gost

#117

2013-11-11 07:42

bravo Rok. menim da bo ta stvar zaživela bo potrebno javno soočenje z to mafijo. zakaj se ne predlaga kakšna televizija ali pa mogoče kar vse??

LP Tomi

Gost

#118

2013-11-11 07:47

Kot jaz vem v ustavi pise da ima oblast ljudstvo...in kako zdej onilahko kar ignorirajo zadevo? Krsijo enega osnovnih zakonov ustave ce jest to prov razumem? Zadevo v medije...s kamerami nest peticijo v parlament pa nej se pol probaje zadeve prikrit!

Gost

#119

2013-11-11 07:47

kaj pa mediji,televizija,radijo postaje,seveda ob
zbiranju podpisov!

Gost

#120

2013-11-11 07:48

To, da poslanci na nobeno stvar, ša najmanj na peticijo, ne odreagirajo, je običajna praksa po načelu: Se boste že naveličali in odnehali.
Poglejmo, kako je to v Grčiji, Španiji ali na Portugalskem. Upam, da bo tako kmalu tudi pri nas ali pa še huje. V končni fazi bo odločila ulica.
Lep pozdrav

Gost

#121

2013-11-11 07:51

Mislim, da ta predlog ne bo najboljši.Ti parlamentarci imajo toliko denarja,kjerkoli, da jim bo nekaj mesecev minimalka zadostovala.Če bi začeli iz nule, potem bi šele lahko razumeli.

Gost

#122 nadaljevanje

2013-11-11 07:53

Čestitke Rok, za dosedanje aktivnosti.
Predlagam zbiranje podpisov z vključenimi mediji (tudi Preverjeno, Tednik,....).
Poleg minimalne plače bi dodal še sprejemanje odgovornosti, tako za pos(r)lance, kot ostale politične funkcionarje (ministre,...).
Lep pozdrav.


Gost

#123

2013-11-11 07:57

Mislim da je potrebno preko medijev vsakodnevno "bombardirat" ljudi z to informacijo, kako ljudje ki bi naj delali za ljudi, ki so bili izvoljeni od ljudi, svojega dela ne oprvaljajo za korist vseh in da izključno želijo zniževat plače, pokojnine ........tistim ki nismo parlamentarci. Vprašanje je le kateri novinar katera medijska hiša bo šla v to

Gost

#124

2013-11-11 08:02

Vsekakor jim je treba znižati plače na minimalno kot jo imamo vsi delavci RS,verjamem ,da se trudite
po najboljših močeh,da bi to tega prišlo,samo vem da bodo poslanci vedno ignorirali pobudo.Po mojem je najboljše ,da vsi delavci štrajkamo samo 1 dan in gremo na ceste iskat svoje pravice.
L.P
Lorger Dušan

Gost

#125

2013-11-11 08:06

Pozdravljen Rok. Najprej čestitke za vstrajnost. Zdaj pa trenute resnice: edino, kar se je v zadnjem času izkazalo kot učunkovito, je fizična manifestacija, kjer je pomembno število sodelujočih. Dokaz za to so Mariborske demonstracije, ki so pokazale kakšen potencial imajo ljudske množice, če so le te odločne nekaj zares narediti. Seveda je v Mariboru bil problem pomanjkanje idej vodilnih, oziroma teh sploh ni bilo - kar je terminalna napaka. Tukaj in sedaj bi zadeva lahko potekala povsem drugače: imamo potrebno število (nadvse pripravljenih)ljudi in imamo Vas. Če resnično želite napraviti spremembo, imate sedaj zgodovonsko priložnost. To seveda ni "zakon ulice" - je le edini način, da v tej državi državo vrnemo ljudem in s tem končno pričnemo z "zdravljenjem" povsem okužene domovine.

Seveda pa je to vse kaj več, kot le vloga peticije. Ste res tako pripravljeni?

Lp, Andrej