Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji


Gost

#126

2013-11-11 08:08

Obvestilo sem dobil. Poslance pa kar na grmado, ni kaj...

Gost

#127

2013-11-11 08:13

Jaz mislim, da je potrebno izvajati pritisk preko medijev. Do sedaj je bilo preko medijev bolj malo o tej temi.

Gost

#128

2013-11-11 08:18

V sredo 11. novembra vsi pred parlament, pa jih nagnat ven vse, brez izjeme!

Gost

#129

2013-11-11 08:20

Pritožba o ignoranci kakšnemu mlademu"junaku" pravniku in v tožbo na Ustavno sodišče če je potreba!!Ali na EU inštitucije ( krašenje Demokracije)!

Kaj pa raziskovalni novinarji?naj malo pobrskajo o postopkih in rokih za odgovore?

Sicer pa Kapitalizem itak ne potrebuje Demokracije, to je samokrinka!

Gost

#130

2013-11-11 08:35

ne lep način ne gre a ne vidte da se norca delajo iz nas ostane samo še rvolucija

Gost

#131 Re:

2013-11-11 08:36

#128: -

11.11 je ponedeljek drgač


Gost

#132

2013-11-11 08:40

Po mojih izkušnjah, pa se bodem samo s sosedi, ki imajo očitno močno zaslombo pri inšpektorjih in še kje, je ta način borba z mlini na veter. Imam en primer na sodišču že več kot eno leto, pa se ne premakne. Inšpektorji pa mi grozijo, češ da delam lažne ovadbe, čeprav imam fotografska dokazila da imam prav. Morda bi bilo dobro večkrat objaviti v medijih. Mislim pa, da se bodo stvari spremenile šele ko bo na ulicah več 100.000 ljudi, kot sem včeraj videla na TV (Grčija, portugalska, Romunija, Bolgarija,....)
Je pa nujno potrebno da se ljudje organiziramo. LP Mira

Gost

#133 Re: Cenzura

2013-11-11 08:44


Gost

#134

2013-11-11 08:46

šli bomo na občino

Gost

#135

2013-11-11 08:48

zgleda da je semokracija omagala in jo je potrebno rehabilitirati. Obstaja pa več učinkovitih načinov. Lp
Andrej

#136 Zadeva

2013-11-11 08:49

Treba je sestavit spisek poslancev, ki nas ne podpira in ga potem tudi objavit... pravzaprav je treba spisek dat na splet. Tisti poslanci, ki pa nas "podpirajo", pa morajo biti pod nadzorom (treba spremljat njihovo delo v tej smeri.

Gost

#137

2013-11-11 08:54

V medije, naj pomagajo mediji...lp

Gost

#138

2013-11-11 09:02

Če se odločiš zbirati podpise, obvezno vzpostavi tudi možnost oddaje preko interneta.
Da z elektronskim certifikatom lahko oddaš svoj podpis.
PS
Jaz npr. ne bom hodil na UE da podpišem (ker ne morem priti kadarkoli).
Preko računalnika ga pa oddam v 2 minutah. Kadarkoli.

Gost

#139

2013-11-11 09:10

Kot so že predhodniki omenjali, mediji so tisti, ki bodo ustvarili pritiske. Znano je sicer, da naši mediji objavljajo to, kar je v interesu politične skupine, ki jih podpira ( velja za vse, od Pop, do RTV ). Iz tega razloga je potrebno tem, našim medijem tudi pojasniti, da, v kolikor ne dobimo njihovega prispevka o tem in pritiska na vlado, o tem obvestimo tuje medijske hiše. To je sicer, po mojem prepričanju, potrebno vsekakor tudi storiti. Torej obvestiti tuje medijske hiše o svinjarijah naše vlade. Naši mediji pa bi morali biti seznanjeni s tem, da bodo tuje medijske hiše izvedele za pristranskost in prikrivanja naših medijev...

Gost

#140

2013-11-11 09:13

Ma...škoda peticije in časa: odnesimo vse lumpe,lobiste,lopove iz parlamenta in okolških institucij.... in is si mladi zagotovijo vsaj 1000 eur plače...Zakaj pa mladinski prostovoljni brigadi ne bi dali porušiti npr. 20 lumparskih vil, prva je na vrsti Turkova? Naj se ve, da ni nič večno!

Gost

#141

2013-11-11 09:16

Pozdravljeni,

Če se boste odločili za zbiranje podpisov na UE, bom jaz svoj podpis sigurno prispeval. Drugače pa pohvale za trud.

Gost

#142

2013-11-11 09:20

ne samo plače, vsaj prepolovit bi morali parlament! A res rabimo 90 poslancev, državni svet, ipd. za to, da nas ignorira? Se strinjam da je medijska podpora tista, ki bo ljudi morala informirat in prepričat, da dajo svoj glas.
MIMI

#143

2013-11-11 09:21

Vsi lepo pozdravljeni!

Rok, večina se bo strinjala z menoj, da si ogromno naredil - hvala ti - sedaj pa je na nas, da se vsaj gremo podpisat . Lepo število vaših komentarjev sem prebrala. Najbolj se strinjam z "gostom" ki je dejal - poslanec je izvoljen predstavnik in le ta isti ljudje ga lahko tudi odstranjo. Resnično bo treba podpise zbirat po okrajih, kjerkoli, le overjeni bodo morali biti. Seveda se poslanci ne bi odpovdali "zlati žlici", ŽAL so že vsi tako "noter" padli, da ne vidijo realnosti. Glede medijev pa - dajte en kritični članek na različne medije, pa boste videli, kdo vam bo objavil!!!!!!!! Prijatelj je poslal že več prispevkov kritičnih, na različne medije in NOBEDEN NI BIL OBJAVLJEN!!!!!! Včasih je bil časopis FINANCE neodvisen (lastniki so Švedi), pa je sedaj čisto nekaj drugega kot prej. KAJ VAM TO POVE?! Žal, vse je že tako skorumpirano, da bi težko še našli eno državno institucijo, ki bi bila poštena!!! Kako naj bi bila poštena, ko pa je tako očitno, da država (država je: skorumprano sodstvo, znani tajkuni, sive eminence- Kučan in njegovi, znani razvpiti odvetniki -Senica, Čeferini,.. partizani - Stanovnik in njegovi, direktorji v JP, župan Jankovič in še mnogo drugih podobnih županov, posamezni sprevrženci v političnih strankah ... še bi lahko naštevali) NAM KROJIJO SEDANJE ŽIVLJENJE IN USODO NAŠIH OTROK IN NAS IMAJO ZA OVCE!!!
TOREJ, ZBIRALI BOMO PODPISE, JIH OVERILI,POSREDOVALI V DZ, MEDIJE (?)JIM POKAZALI, DA SO ONI V SLUŽBI NARODA, ...


A..S.

#144

2013-11-11 09:24

Sem Alojz Slavko Toplišek, ketovalec s Kozjanskega, od 5.6. tega leta tudi kmečki upokojenec s 190 € visoko pokojnino! In to za polnih 41 let delovne dobe!!! Res je, da sem moral nekaj časa plačevati ožji obseg pravic, ker enostavno nisem imel denarja, da bi lahko plačeval višje prispevke. V tem trenutku še na srečo lahko delam in si ustvarjam svoj kos kruha, a nič se ne slepim, da bodo leta kmalu naredila svoje, in res ne vem kako bom živel (crkaval) z temi 200 € miloščine!? Seveda ob takih pogojih življenja vse beži s podeželja in kmalu ne bo več mladih ljudi na kmetijah. Pa ni nov rod, ki bi moral sedaj poprijeti za delo nič manj priden in sposoben, samo zagotoviti bi bilo potrebno primerne življenske pogoje za kmetovalce, pa bi bilo naše podeželje kmalu nazaj lepo, obdelano in poseljeno.
Ob nadaljevanju take politike, kot je sedaj, ki bi slehernega izmolzla do poslednje kaplje, pa si lahko zamišljamo neobdelano, zagrmovljeno pokrajino z posekanimi in opuščenimi vinogradi, ki zagotovo ne bo privlačna za turizem, na katerega se tako radi oprijemljemo, kot rešilne bilke našega zavoženega gospodarstva. Res ne vem, zakaj bi morali naši (povečini) nesposobni politiki dobivati tako visoke plače, za delo katerega ne opravljajo dobro, oziroma ga sploh ne opravljajo? Tukaj bi bila potrebna velika sprememba, da bi imeli volilci v svojih rokah vzvode, s katerimi bi lahko svoje poslance, ki v paralamentu ne izpolnjujejo danih zavez, zaradi katerih so bili izvoljeni odpoklicali in jih zamenjali s sposobnimi ljudmi! Menim, da bi se stanje hitro spremenilo, če bi se od teh, v tem trenutku popolnoma nedotakljivih ljudi, ki se bodo pred volitvami zopet prišli širokoustit pred nas,zahtevala večja odgovornost in delovna disciplina! Jaz menim, da tisti poslanec, ki ga med razpravo ni v parlamentu, nima kaj iskati v hramu demokracije in nima pravice do denarja oz. plače, ker je to čisto navadna kraja davkoplačevalskega denarja. Takšne neodgovorne in nedelavne politike bi bilo popolnoma enostavno potrebno brcniti v rit in jim nikoli več ne dovoliti opravljati kakršno koli funkcijo v naši državi!
Moje menje je tudi, da smo ljudje velikokrat sami krivi za stanje kakšno je, saj ob raznih obiskih
vladnih in drugih političnih veljakov ne upamo pokazati našega resničnega razpoloženja in dobijo potem ti ljudje, ki se že tako imajo za nekaj več,popačeno sliko dogajanja in resničnega življenja med ljudmi. Podpiram peticijo za znižanje plač, oziroma za popoln odvzem plače nesposobnim in nedelovnim funkcionarjem, tistim redkim izjemam, ki pa opravljajo svoje delo odgovorno in dobro pa bi bilo potrebno plače tudi povišati - torej vsak naj dobi nagrado za svoje delo - pa naj bo v negativnem ali pozativnem smislu. In še nekaj. Toliko se govori o krizi in razmišlja kako se izviti iz krize. Pa je vendar tako enostavno : Vsak naj pošteno opravi svoje delo, dokler pa se bo samo špekuliralo, kako bi osleparili in okradli vse naokrog pa ne bo nič bolje. Borze, banke, zavarovalnicein še kdo, ki želijo brez ustvarjalnega dela kovati bajne dobičke, so tako pri nas kot tudi v svetu glavni krivci za nastalo situacijo!!

Gost

#145

2013-11-11 09:28

Napiši komentar

Gost

#146

2013-11-11 09:35

Minimalna plača poslanca bi morala biti maksimalmo 5x višja od zakonsko določene minimalne plače za vso prebivalstvo.

Gost

#147

2013-11-11 09:38

Pozdravljeni!
Na misel mi je prišla Islandija. Kako so pa oni to izpeljali?
Kaj pa če se povežemo z njimi? To verjetno ni tako težko. Lahko nam dajo podporo in kakšen koristen nasvet,če ne drugega.
Vse dobro vsem! Majda

Gost

#148

2013-11-11 09:42

Pozdravljen Rok !
Zelo sem vesel tvojega sporočila in truda z katerim bi poslance privedli do stanja katerega so sami zakonsko sprejeli(minimalna plača za ljudi). Glede na to da poslanci pišejo zakone sami sebi bi bilo potrebno v tvoje poslanstvo po moji presoji dobrega odvetnika, ki bi poskušal poiskati vsa pravna sredstav katera so na razpolago preden bodo še ta spremenili v parlamentu.Torej potrebujemo odvetnika ki ima dovolj izkušenj in znanja o zakonodaji predvsem da ni politično usmerjen ampak, da je človek. Poznam nekaj mladih odvetnikov na obali sam misim da niso primerni za to delo jih pa bom vprašal če poznajo koga ki bi bil dovolj sposoben speljati tak postopek. Najbolje bi bil kakšen bivši sodnik ki je stopil v privat branžo(da pozna ljudi na sodišču, postopke in zakone). Žal pa je večina takih skorumpiranih ampak sem mnenja da je vredno se potruditi. Morda bi bilo dobro vprašati našega novinarja Uroša Slaka ali Bojana Travena katera kot novinarja in borca za pravice ljudi ki so žal padli zaradi politike zelo dobro poznata teren.

Morda ti nisem pomagal konkretno kot bi morda želel sem pa želel pomagati z svojim opazovanjem dogodkov, morda pa pride še kakšna ideja komu drugemu skupaj pa vse več idej skupaj smo močnejši.

Tebi osebno pa hvala, da delaš za ljudi.

L.p. Rafael in obale

Gost

#149

2013-11-11 09:52

Naj se prične zbiranje podpisov na upravni enoti, če ne pa gremo na ulico.

Gost

#150

2013-11-11 09:59

Pozdrauljen Rok.
Še enkrat kapo dol za vs trud , ki si ga dosedaj uložu v to . Jaz predlagam , da se da v medije ,predusem na Kanal A , ker so najbolj prodorni za take zadeve . Na žalost nimam vez glede tega tako , da ti ne bom upal pomagat.

lp