Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji


Gost

#176

2013-11-11 13:01

na milijon stvari se spoznam, na pravo ne dovolj. Edina resitev je, da doniramo vsak poo evro in najdemo pravnika ki je sposoben jasnega odgovora kako dalje.

Gost

#177 združitev moči

2013-11-11 13:16

Spoštovani g. Rok,

Predlagam, da združite svoje moči z gibanjem OPS. Če ima kdo konkretne rešitve, jih imajo oni.

Lep Pozdrav

Gost

#178

2013-11-11 13:47

Pripravljena sem prispevati overjen podpis k peticiji. Prosim le za navodilo, kako to realizirati. Hvala, Rok, za trud, gre za vse nas in za prihodnost naših otrok. V bistvu je potrebno postaviti poslancem ogledalo, jih prisiliti k temu, da se začnejo zavedati, da so v parlamentu zaradi nas, davkoplačevalcev in da so oni ODGOVORNI nam in ne mi njim.

Gost

#179

2013-11-11 13:57

ko udariš po mizi in če ni tvoja se je treba pripraviti na posledice. Če nihče noče prevzeti peticije, niti poslanec, ki bi jo moral predati v proceduro, potem je nekaj hudo narobe. Bojim se, da se vsi držijo svojga stola kot pijanc plota, za vse ostalo pa... Lep pozdrav in v upanju na boljšo prihodnjost...Citiram:
Le vkup, Le vkup uboga gmajna....

Gost

#180

2013-11-11 14:06

Skrajnji čas
Pravična

#181

2013-11-11 14:11

Tudi jaz se popolnoma strinjam z večino komentarjev. Treba je dati v medije, TV..Pa bomo potem videli kako bodo vse skupaj upali ingnorirati.

Gost

#182

2013-11-11 14:24

Mislim, da je potrebno, da začnemo pravo peticijo, zbirat overjene podpise na UE. Veliko nas je pripravljeno podpisat!

Gost

#183

2013-11-11 14:35

zakaj pa ne vlozite podpise ročno in na ta dan ,pokličete tudi novinarje,da objavijo da je vse javno.....

Gost

#184

2013-11-11 14:47

Pozdravljen, Rok ...
se strinjam z ostalimi dajmo vse skup z mediji v javnsot ... ljudje dajo svoje podpise in se strinjajo da tako negre več naprej , samo če nebomo bolj produktivni jim bomo še to upanje vzeli... čakmo in čakamo pa nič se ne dogaja ...
Razjarjena Mariborčanka

#185

2013-11-11 14:48

Nisem prebrala vseh komentarjev, pa vendar se strinjam z večino od njih. Vsekakor je treba narediti veliki halooooo, ker tako naprej definitivno več ne gre. Vsak dan nas mediji zasipavajo s kriminalnimi zgodbami naših vrlih prisklednikov, nihče pa za nič ne odgovarja. Enostavno jim bo treba perutničke odrezat in naj letajo zelo nizko, kot so prisilili nas. Resnično potrebujemo pri tem pomoč pravih ljudi, pa vseeno, tudi naši glasovi nekaj štejejo. Potrebno je tej bandi priskledniški dopovedati in jim odvzeti vse privilegije, pa naj se za minimalca trudijo... in seveda odgovarjajo za vsa dejanja, ker drugače tako ali tako nič ne bo pomagalo. Če lahko legalno kradejo naše žepe z vsemi možnimi dodatki, ki jim kao pripadajo in jih zakonodaja ščiti, ne bo nič drugače. TREBA JIM BO ODŽAGATI VEJO, ker tako enostavno ne gre več naprej.
Dominik

#186

2013-11-11 14:55

Besedilo drugega odstavka 90. člena Ustave RS, ki je včasih dopuščal razpis referenduma, če se zbere 40.000 podpisov, je bilo spremenjeno 31.5.2013, tako da če parlament ne sprejme zakona NI referenduma, razen če državni svet ZAHTEVA razpis referenduma

Gost

#187

2013-11-11 15:22

..predlagam DRŽAVLJANSKO NEPOKORŠČINO...pa še nimam ideje v kakšnem smislu..nekaj mda bi se vedelo zakaj se gre...no,da bi vsi vedeli in se v čim večjem številu pridružili....?!

Gost

#188

2013-11-11 15:23

Spoštovani g Rok !!
veste kaj jaz mislim,da smo mi volilci nastavili te poslance v parlament. najboljša rešitev je pomoje ,da gremo pred parlament in jih zamenjamo vseh 90 in gremo na nove volitve ,kjer bomo potem v možnosti ,da mi postavimo pogoje ne pa ,d anam oni postavljajo nam pogoje in ne naredijo nič za nas ,ki jih izvolimo ampak samo komajo za svoje stranke in se tepejo za svoje stolčke. Kaj pa mi jih pa ne zanima ,kakao živimo kaj pa ,da bi še sprejeli tak zakon ,da bi se vozli v Parlament za 600 eurov.
Edino ka rznajo je davek na davek pa ščitijo tajkune
To je moje mnenje upam,da bo prišel čas ,ko nam bo skupaj uspelo pošlihrtat te vagabunte !!!!!
lp

Gost

#189

2013-11-11 15:25

Gremo naprej,prvo medijski pomp potem pa na UE po podpise....

Gost

#190

2013-11-11 15:40

Mogoče bi bilo potrebno poiskati kakšnega pravnika oz. odvetnika,ki bi nas brezplačno zastopal.Drugače pa preostane samo še ULICA.V Islandiji je ljudstvo pometlo s celotno politično garnituro in bančniki.Zdaj so spet na zeleni veji.

Gost

#191

2013-11-11 15:52

Kar gremo v zbiranje podpisov na upravnih enotah.
Če bo akcija podprta preko socialnih omrežij se bo pa ja našlo 5000 državljanov ki razumejo kako stran vržen denar so bogate plače poslancem.

Pravzaprav so nezakonite ker so oderuštvo nad davkoplačevalci ker poslanci ne izvajajo volje državljanov in davkoplačevalcev ampak le izvajajo svojelastne interese.

Gost

#192

2013-11-11 15:53

Pozdravljen Rok!
Neodzivnost vlade na vloženo peticijo me ne preseneča, sem pa zaradi tega vsekakor zelo zaskrbljena. Kako naprej? Naši politiki so si z zakoni zelo dobro zaščitili svoje hrbte in že sama Ustava RS je spisana tako, da so politiki zelo dobro zaščiteni pred nezadovoljnimi državljani. Mogoče bi bilo res smiselno poiskati pomoč, kakšnega dobrega pravnika. Zakoni so vedno napisani, da vsebujejo luknje in dopuščajo manevriranje. Vendar pa za kaj takega moraš zakon dobro poznati in biti pri tem zelo zvit in vešč obračanja pomena napisanega zakona.
Naši politiki se tudi radi kažejo in nastopajo v javnosti, mogoče ne bi bilo slabo, če bi se jim peticija še enkrat vročila v prisotnosti slovenskih in tujih novinarjev. Če že ne druga, bi jih potem novinarji vsake toliko časa povprašali, kaj se dogaja z vročeno peticijo.
LP Sonja

Gost

#193

2013-11-11 16:16

Najbrž odgovorni potiho računajo ravno na tak scenarij. Da se bomo naveličali in ugotovili, da se itak ne splača,ker se nič ne spremeni.
V dobi medijev je pač tako, česar ni na TV, se preprosto ne zgodi.Kaj pa državni svet, predsednik republike ( čeprav ga mediji nekam ignorirajo?), mogoče bi dobili podporo pri študentski org. ?
Vili
Gost

#194

2013-11-11 16:21

Seveda bodo ignorirali Rok! To je razumljivo a mi jim lahko vsaj s temi podpisi zoorganiziramo skrajno neprijetno predvolilno kampanjjo za vsa volive prihodnje leto (občinske, Evropske in najbrž tudi državno zborske)

Vili


Gost

#195

2013-11-11 16:35

kaj pa referendum o predlogu tega zakona?

Gost

#196

2013-11-11 16:54

predlagal bi da grejo na minimalca vsi javni uslužbenci saj so(smo)zapravili(slabo upravljali)z državo-pa,ker so to sami sposobni ljudje naj pokažejo ljudem kako se v privatnem sektorju dela-zdravniki naj naredijo privat bolnišnice,učitelji privat šole,sodniki privatna neodvisna sodišča...prihranili bomo toliko,da ne bo potrebno neprimičninskega davka in naučili bomo ljudi delati..

Gost

#197

2013-11-11 16:57

Kaj pa če se peticija pošlje na Evropski parlament? Morda nas pa oni nebi ignorirali?

http://www.europarl.europa.eu/aboutparliament/sl/00533cec74/Petitions.html

Gost

#198

2013-11-11 17:07

Moje mnenje je: nadaljna dejavnost, lahko 5000 overjenih podpisov, Silvana kranjc.

Gost

#199

2013-11-11 17:07

Samo ena logika obstaja:

VLADA (to so ljudje, ki smo jih mi izvolili,RAZEN ALENKE!, ona se je samooklicala)
NE DELA DOBRO- DELA PROTI NAM!
Kaj bomo mi, ZA SEBE, storili?
KDAJ, KAKO, POVEJTE-JAZ SEM ZA.

Gost

#200

2013-11-11 17:07

Pojdi z šopom podpisov ki smo jih zbrali na POP tv pa naj te dajo v 24UR pa se mal pogovorte tam tko kot se že večkrat pogovarjajo z raznimi idioti, naj se pa še enkrat z enim pametnim pogovorijo in pokažejo da podpirajo PRAVO Peticijo.