Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji


Gost

#251

2013-11-13 11:34

Ja,bilo bi dobro,da bi videli,kakšne zakone o davkih bi potem sprejemali.Ideja,za pobiranje podpisov na upravnih enotah je dobra,saj je potrebno poizkusiti vse,kar je možno.Če še to ne bo delovalo,bomo pa razmislili kako naprej.Še vedno so krivci za katastrofalno stanje v naši državi nedotakljivi.Naj jih ne zapirajo(stroški v zaporu so visoki,hkrati,pa jim premoženje ostane),saj so tam na varnem.Težje jim bo se gibati med nami.Vlada naj se usmeri v rešitev,kako dobiti denar iz oaz nazaj.Tako si bodo zaslužili svoje plače.

Gost

#252

2013-11-13 13:53

referendum!!!40 tisoc podpisnikov pa bo....

Gost

#253

2013-11-13 17:49

Morda bi bilo dobro , da bi se našel nekdo, ki bi spisal zakon, saj pri nas lahko tudi državljani predlagamo zakone. Rozalija

Gost

#254

2013-11-13 18:40

Pozdravljen Rok! Želim ti da uspe to kar delaš ker vem da je to borba z mlini na veter,pošiljam ti le vzpodbudne besede,menim da vse zadeve pri nas ne bojo rešile drugače kot da vlada odstopi in imamo potem tako kot Belgijci.Pri nas je narobe ves plačilni sistem saj so plačilni razredi preveliki,žal smo pa zelo pasivni in res občudujem tvojo idejo in želim da bo uspela.LP Nataša Recer

Gost

#255

2013-11-13 21:19

Rok, živjo! Zdajle bom z veseljem podpisal vašo peticijo in tudi sicer se bom aktivneje vključil v nekatere podobne dogodke, ker ignoranca in norčevanje politikov presegata vse meje...v vmesnem času sem svoje sicer že prej bolj kot ne pasivna udejstvovanja malček ignoriral, ker sem mnenja, da je na področjih premikanja sistema v splošno ljudsko dobro vedno borba s samim seboj navsezadnje, kar pa je precej dolgotrajen in očitno težak zalogaj.
Vendar to vseeno ne bi smel bit razlog moje ignorance za neudejstvovanje protestov in nepodpisovanje peticij...v bodoče, (po Novem letu bistveno aktivneje), se bom podobnih aktivnosti z veseljem udeleževal.Kar se tiče predlogov bom prav tako z veseljem razmislil že v teh dneh in o tem napisal obširnejše mnenje.Na kratko pa le tole: Politiki se bodo začeli obnašat drugače takrat, ko bodo v to prisiljeni.Iz izkušenj vemo, da stalno manipulirajo z ljudmi in se obračajo z vetrom.Hvala, ker ste me kontaktirali.

Dejan Rappl

Gost

#256

2013-11-14 07:24

Kaj pa je treba narediti, da se zberejo podpisi za referendum? To vem, da je ful težko, bi pa narod potem lažje šel podpisovat.
Izberi vzdevek

#257 Zadeva

2013-11-14 08:23

Po mojem niso dovolj samo domači mediji. Bolje bi bilo, da se vključijo tudi tuji mediji. Tako da se naši poslanci osmešijo tudi v tujini...

Gost

#258

2013-11-14 17:53

Poklicat novinarje in njim predstavit zadevo!!

Gost

#259

2013-11-14 18:20

Absolutno znižanje plač parlamentarcem, ki to sploh niso. Velik del njih, predvsem PS se jih šlepa in vleče plačo, neustrezno glede na pomanjkljivo izobrazbo, ki je značilna za to stranko. Predlagam, da vsak parlamentarec, tudi v boljših časih prejema zgolj plačo, kakršna bi mu pripadala na predhodnem delovnem mestu. Za kahlonosce toliko kot jim gre, za tiste, ki tlačijo večji krog v manjšega pa še malo manj, ker takšno filozofiranje zbuja resničen dvom o pospravljenosti podstrešja. Za večne "zblojene" gospe, ki še komaj izustijo cel stavek (potrata časa), pa samo toliko, kolikor bi gospa imela penzije, če bi delala v svojem poklicu, ne pa že ne vem koliko let vedrila v parlamentu. Pa še jih je, metuljčkarjev, odsluženih športnikov itd. Pa še kakšnega večno bebavo režečega ministra in še bolj bebavo režečega župana bi dodala. Poziv: očistimo naš politični "establišment" vseh pajacev, klovnov, tepcev in vedrilcev,bleferjev in stricevih nečakov, pa bo bolje.

Gost

#260

2013-11-14 18:52

raje začni zbirat orožje pa junake v sloveniji
polak

#261

2013-11-15 11:36

Če bo kdo od vlade tole prebral , pa naj se zamisli.
Poljska je edina država v Evropi brez recesije, gospodarsko uspešna. Zakaj? Pred leti je kompletna takratna vlada strmoglavila z avionom. Pa jih poglejte danes.

Gost

#262

2013-11-15 15:28

Če se bodo zbirali podpisi na upravnih enotah grem podpisat takoj,je pa iskanje pravice ali poštenja po pošteni in pravni poti v takšni državi žal dolga in mnogim pobere voljo,jaz sem z vami.

Gost

#263

2013-11-15 17:20

spoštovani. predlagam tudi, da si gospodje funkcionarji, odtržejo tudi uporabo luxuznih vozil, osebnih stražarjev,poceni kosil in malic z posebnimi jedilniki.naj uvedejo krizni davek na njihovo premoženje in naj reveže pustijo pri miru

Gost

#264

2013-11-17 08:58

Predmet peticije bi razširil še vsaj na direktorje javnih zavodov in agencij, če pa uspe vsaj ta, bi verjetno bil pritisk poslancev dovolj, da se uredijo še preostala razmerja, še posebej v gospodarstvu, kjer so ponekod razlike med max. in min. plačami nenormalne.

Gost

#265

2013-11-17 13:57

Mislim,da nas z novim zakonom omejujejo pri odlocitvah,ki so za nas pomembne/referendum/KAR PA SE TICE MINIMALNE PLACE JE DOKAZANO,DA Z NJO NI MOGEL PREZIVETI BOGDAN BAROVIC,KI JE TO TUDI JAVNO PRIZNAL.DAJMO JIM NASE DOHODKE IN NAM NAJ PLACAJO VSE POLOZNICE IN TUDI HRANO.ZAKAJ JIM JIH NE BI POSLALI PA DA IDIMO JUNAKE IN NJIHOVO DEZEVNICO IN DAVEK NA NEPREMICNINE.NIKAR PA SE NE NAVEZIMO NA KATEROKOLI STRANKO,KER KOMAJ CAKAJO DA NAS IZKORISCAJO. NE ZAVEDAJO SE ,DA JE NAJVECJE VOLILNO TELO SE TIHO/UPOKOJENCI IN BREZPOSELNI.V KOLIKOR LAHKO KAKORKOLI POMAGAM TUDI BOM.
PREDSEDNIK /NEKDAJNI/BREZPOSELNIH ZA CELJSKO REGIJO.HVALA ZA OBVESTILA! LEP POZDRAV.

Gost

#266

2013-11-17 19:29

Pozdravljeni,

v kakšnem smislu iščete pomoč. Ker sem brezposelna, s finančno platjo žal ne bo nič trenutno. Za ostalo sem pa odprte glave. Lp

Gost

#267

2013-11-18 13:34

Če prav razumem, gre za znižanje plače poslancem in ne ostalim državljanom. Če vsako stvar ta gospod Kavtičnik in ostali poslanci  tako razumejo - uboga naša država.

i komentar


Gost

#268

2013-11-18 16:15

JURIŠ ! FLOSKAČE NA MINIMALCA !

Gost

#269

2013-11-18 18:28

Še nekaj me zanima; koliko sta pokasirala Štrukel in Semulič,da sta sedaj popolnoma tiho.Kaj vse zmore ta banda-če tudi je še vse slabše samo,da so na vrhu njihovi,pa je vse v najlepšem redu...

Gost

#270

2013-11-18 18:42

zagotovo bom prispevala podpis,tudi overjen!

Gost

#271

2013-11-18 18:50

Kakor koli je možno pomagati zoper teh "voluharjev",sem pripravljen stopiti zraven...
kleopad

#272

2013-11-18 20:15

Ni problem samo minimalna plača, kaj pa sejnine, dnevnice, tukaj so številke šele GROMOZANSKE

Gost

#273

2013-11-19 06:33

mislim, da bomo zbrali podpise prej kot v 2 mesecih

Gost

#274

2013-11-19 09:16

spoštovani Rok, ne samo, da jim je potrebno zmanjšati plačo, potrebno je zmanjšati tudi njihovo število v parlamentu. 30 bi jih bilo popolnoma dovolj. Lep pozdrav, Irena Rančigaj

Gost

#275

2013-11-21 07:47

Rok! Cenim tvoj trud in tudi na UE bom šla, da oddam overjen podpis in to ravno zaradi tega, ker se gospe in gospodje, ki si grejejo riti v parlamentu, iz nas norčujejo že 22 let - sploh ni bistveno kdo tam sedi - vsi so enaki. Je pa popolnoma jasno, da bodo predlog zakona zavrnili.